hacprojekt.sk / Obchodná činnosť / Variotherm / Podlahové vykurovanie pre suchú montáž

NOVÉ MOŽNOSTI. NOVÉ VNÍMANIE TEPELNEJ POHODY.

Suchý systém podlahového vykurovania VarioKomp prináša novú koncepciu. Je vhodný pre nové stavby, pre rekonštrukcie starších domov a pre podlahové konštrukcie s veľmi nízkou stavebnou výškou. Podlahové vykurovanie VarioKomp je hrubé len 20 mm. Napriek svojej nízkej výške ponúka veľmi dobré regulačné schopnosti  a dostatočný vykurovací výkon.

Zabudnite na studené nohy a užívajte si rodinnú pohodu v príjemne vyhriatych miestnostiach. Suchý podlahový systém VarioKomp vyhreje podlahu na optimálnu teplotu už za krátku chvíľu a váš pobyt doma sa v priebehu chladných mesiacov výrazne zútulní. Regulácia je veľmi rýchla a ľahká, teplotu ľubovoľne nastavíte podľa svojho priania.

7 PRESVEDČIVÝCH ARGUMENTOV PRE PODLAHOVÉ VYKUROVANIE VARIOKOMP

Stavebná výška len 20 mm
Energetický úsporný nízkoteplotný systém
Nízka váha – ideálne riešenie pre suchú montáž, ako aj šetrnú rekonštrukciu starších budov
Optimálny prenos tepla – celá rúrka VarioProfil je zaliata kompaktnou výplňovou hmotou
Rýchle reakcie 
Jednoduchá a rýchla montáž
Záruka 10 rokov
Suché podlahové vykurovanie doporučujeme inštalovať nielen v komunikačných zónach, ale na celej obytnej ploche. Tým dosiahnete homogénnu podlahy v miestnosti a príjemný pocit tepelnej pohody.
 
Úsporná prevádzka s rovnomernou prívodnou teplotou do podlahového vykurovania
Účinný ucelený systém, rúrky Variomodul sú zaliate špeciálnou plniacou hmotou. To zabezpečuje optimálny odovzdanie tepla. Popritom vďaka lepšej regulačnej schopnosti sú zabezpečené rovnomerné prívodné teploty do podlahového vykurovania podobne, ako pri ostatných podlahových vykurovaniach. Dôležitá výhoda pri rekonštrukciách: podlahové vykurovanie Variokomp má veľmi nízku hmotnosť v porovnaní s ostatnými systémami.
Rúrka VarioProFil 11,6 x 1,5 Laser

5–vrstvová rúrka, pod ochrannou vrstvou je umiestnená laserom zváraná hliníková vrstva, vďaka tomu je rúrka extrémne tvarovo stála a napriek tomu ľahko tvarovateľná. Povrchová plocha je špeciálne tvarovaná.

Jednoduchá montáž
Rúrka VarioProFil 11,6x1,5 mm si udržuje tvarovú stálosť aj pri nízkych teplotách. Variothem rúrky sú pevne uchytené. Jednoduchá a rýchla montáž len v niekoľkých krokoch: naliatie plniacej hmoty, stiahnutie prebytočnej hmoty stierkou. Po krátkom zaschnutí je možná pokládka podlahovej krytiny. Aplikované sú sadrokartónové ekologicky nezávadné dosky FERMACELL® (osvedčenie IBR vydal Inštitút pre stavebnú biológiu v Rosenheime). 
 
Skladba systému VarioKomp:
1   Podklad
2   Systémová doska 600 x 1000 mm
3   Rúrka VarioProFil 11,6x1,5 Laser
4   Plniaca hmota
5   Podlahová krytina 
Rýchle reakcie
Podlaha sa nad suchým podlahovým vykurovaním Variokomp zohreje o cca. 2,5 hod. rýchlejšie ako podlaha nad mokrým podlahovým vykurovaním, pri rovnakej teplote vody. Taktiež je čas pri znižovaní teploty podlahy kratší. To znamená, že podlahové vykurovanie VarioKomp rýchlejšie reaguje na zmeny teploty a vďaka tomu je oveľa lepšie regulovateľné. 
 
Porovnanie
1   Teplota vykurovacej vody
2   Suché podlahové vykurovanie VarioKomp - povrchová teplota
3   Mokré podlahové vykurovanie - povrchová teplota
4   Krátky reakčný čas pri zapnutí a vypnutí podlahového vykurovania

Jednoduchá montáž